МАЛОПОЛОВЕЦЬКЕ

З любов’ю до рідного краю

vkon fb tg

 

Дні памяті "Ніколи знову" - 8,9 травня 2016

den pamyati 5

Цього року Малополовецьке вдруге відзначало разом з Європою 8 та 9 травня Дні пам'яті та примирення, відійшовши нарешті від усталеного радянського зразка святкування 9 травня як Дня Перемоги радянської армії на фашизмом.

Новий зміст відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі скерований на вшанування ветеранів, які воювали в різних арміях. Нарешті, після довгих років внутрішніх дискусій ми знайшли консенсус щодо розуміння того, що ми один великий народ, який на фоні сьогоднішньої війни з так званим "старшим братом" розуміє, що лише єдність та історична правда дасть нам змогу перемогти окупанта.

Ми тепер не святкуємо, ми Вшановуємо пам'ять тих, хто боровся з нацизмом. І школярі Малополовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів прийняли, активну участь в шануванні ветеранів

Відтепер, згідно з Указом Президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі і 70-ї річниці завершення Другої світової війни», з метою гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України, офіційно встановлено в Україні День пам'яті та примирення, який відзначатимуть щороку 8 травня.

В цей день Верховна Рада збереться на урочисте засідання, щоб віддати данину пошани всім, хто боровся з нацизмом. В засіданні візьмуть участь ветерани, які воювали в лавах Червоної армії, національно-визвольного руху, зокрема УПА, арміях країн - членів антигітлерівської коаліції.

Україна зазнала надзвичайних втрат внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн військових, підпільників і цивільних, 4-5 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод у тилу, 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з яких не повернулася. І тому переосмислення подій Другої світової, руйнування історичних радянських міфів, вшанування пам'яті кожного, хто боровся з нацизмом приносить розуміння необхідності перенесення акценту - відмову від святкування на користь вшанування.

den pamyati 5

den pamyati 5

den pamyati 5

den pamyati 5

den pamyati 5

den pamyati 5

НОВИНИ

Археологічні розкопки

ARH

ФУТБОЛЬНА КОМАНДА

FK SUB

Метричні книги

5375365

FACEBOOK