МАЛОПОЛОВЕЦЬКЕ

З любов’ю до рідного краю

vkon fb tg

 

Шустер Live в СТОВ "Відродження"

Лариса Дмитрівна Шустер LIVE10 вересня 2010 року програма "Шустер LIVE" в особі Мустафи Найема побувала в гостях у СТОВ "Відродження", під час прямого включення голова сільськогосподарського товариства розповідала про складне зернове становище для аграріїв.

Уривок з інтерв’ю Майсак Лариси Дмитрівни та Мустафи Найєма.

Савик ШУСТЕР: Мустафа НАЙЕМ отправился сегодня в Киевскую область, село Малополовецкое к фермерам. Вот Мустафа на наших экранах. Мустафа, что говорят фермеры?

Мустафа НАЙЕМ: Добрий вечір Савік, ми дійсно знаходимось в селі Малополовецьке, Київської області. І ось я послухав ту дискусію, яка була зараз в студії, мені здається, що ми живемо дещо в інших країнах тому, що те що я почув тут і те що я чую в студії, це деякий абсурд. Ось ми зараз знаходимось на зернотоку і позаду мене знаходиться біля 140 тонн зерна, яке не може продати вже, ось власники цього зерна, вже кілька місяців тому, що ціну яку пропонують вона не відповідає ринковим цінам, вона за нижча. І цю ціну пропонує держава. Давайте звернемось до наших гостей, представтеся будь ласка.

Лариса МАЙСАК: «Добрий вечір студія. Директор сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Відродження». Я почула розмову в студії і хочу трошечки дати своє заперечення. Ось уже закінчилися жнива ще на початку серпня місяця. І ми в же на протязі із серпня місяця, всього продано зерна, 60 тонн ячменя. Із-за того, що нас не влаштовують ціни на зерно. В цьому році ми постраждали із-за природних катаклізмів. Зима була дуже сувора, створилася льодяна корка і майже вся озимина, озимий клин у нас на 40% загинув. Так як в минулому році врожайність озимої пшениці становила 50 центнерів з гектара, середня врожайність, в цьому році, аж 19.2. За 11 років мого керування такої врожайності в нашому господарстві не було. А затрати в цьому році ми понесли, тобто під цю озимину, що ми отримали в цьому році, ми понесли в двічі більші в порівнянні із минулими роками. Тож порівняти ціну на хліб, на зерно, коли в минулому році у нас купляли із господарства ціну 1400 за продовольчу пшеницю платили, то в цьому році нам трейдери взагалі з нами не працюють».

Мустафа НАЙЕМ: А чому з вами не працюють трейдери?

Лариса МАЙСАК: «Ви знаєте мені, от особисто у мене складається така ситуація, що якась змова проти нас, проти товаровиробника. Трейдери чекають ціну, щоб взяти в нас дешевше зерно. Наскільки я володію інформацією, значить держава пішла на зустріч трейдерам і зробила їм як форс-мажорні обставини. Вони розірвали контракти, які були укладені і сьогодні вони купляють у нас зерно по мінімальних цінах. Зрозуміло, ті господарства, які можуть обійтися, в яких є тваринництво, можуть не продать протримати тому, що в грудні місяці ціна на зерно підніметься, це ми вже знаємо із попередніх років. Тепер же трейдер купляє зерно за безцінь, він протримає це зерно до грудня місяця і на тонні він буде мати 400-500 гривень».

Мустафа НАЙЕМ: А чому ви не продаєте зерно агрофону, тобто державі?

Лариса МАЙСАК: «Є агрофонд да, і ви знаєте ми товаровиробники дуже б хотіли, щоб налагодилися прямі, така свідома, прозора робота із аграрним фондом України. Но, ви знаєте знову ж таки попередні роки, ось є колега біля мене, Горкуценко Олександр Васильович, працював на пряму із аграрним фондом. Тому, що я в аграрний фонд не здавала ще зерна. І трошки мене лякає тому, що вони обіцяють, якби ж зразу так, взяли зерно і зразу проплатили кошти. Вони проплачують на протязі 10 днів, но ось колега розкаже, як він попав в заручники в аграрний фонд і на сьогоднішній день, як решилося це питання. Тому потрібно це питання якось рішати. Ми понесли і сьогодні цю ціну, яку аграрний фонд виставляє за 2 клас пшениці 1540 гривень, вибачте, та це ж себе вартість в мене по господарству тонни пшениці 1400 гривень. Ми ж на збитки, ми ж працюємо на збитки. Ми розуміємо і чому не можна зробити так, що б держава йшла на пряму, працювала із товаровиробником. Потрібно да, створити стратегічний запас зерна в Україні. Ми тільки товаровиробники за те, що б не було ніякої кризи, не було ніякого голоду, що б ми забезпечимо зерно любі, ви ж бачите, що аграрії при любій владі працюють, не зважаючи на холод, не зважаючи на дощі, не зважаючи на всі природні отакі катаклізми, ми працюємо в любі пори року, да».

НОВИНИ

Археологічні розкопки

ARH

ФУТБОЛЬНА КОМАНДА

FK SUB

Метричні книги

5375365

FACEBOOK