МАЛОПОЛОВЕЦЬКЕ

З любов’ю до рідного краю

vkon fb tg

 

Традиції свята «Маковея» в Малополовецькому

45V8oos4

фото - Гусєва Олена

Напередодні свята Маковея 13 серпня 2016 року до села Малополовецьке завітала Наталка Фіцич - автор документального фільму і Олексій Доля, зі знімальною групою, аби зафіксувати традиції святкування та момент плетення самих "маковеїв".

Про особливості цього дійства розповіла голова села Рибитва-Івоненко Людмила Адамівна.

FOXRpDf5545tI7s

фото - Гусєва Олена

14 серпня за новим стилем в народі святкують свято Маковея, яке в церковному календарі називається днем семи мучеників Маковеїв.

Серед квітів у букеті обов’язково присутні великі достиглі голівки маку. Такий букет називається «маковійчик», або «маковейка».

До нього кладуть і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави (які в народі називають зіллям, зіллячком): васильки, м'яту, чебрець, любисток, петрові батоги, полин, деревій, будяк-пристрітник.
Саме так і роблять половчани на селі, для основи "маковея" готується хрестовина, куди по черзі заплітаються букети квітів, а вже на верхівку розміщуть гарбуз, як симвом доброго урожаю.
А які саме плетені "маковеї" вдалося зафіксувати в нашому селі дивіться на фото, а вихід фільму від Наталки Фіцич чекаємо незабаром.

v8zzUDMP6fI

вул. Центральна (Леніна)

makovey 2016 2

вул. Механізаторів

makovey 2016 2

вул. Шкільна

makovey 2016 2

вул. Механізаторів

makovey 2016 2

вул. Щастя (Будьонного)

makovey 2016 2

вул. Механізаторів

 

НОВИНИ

Археологічні розкопки

ARH

ФУТБОЛЬНА КОМАНДА

FK SUB

Метричні книги

5375365

FACEBOOK